Farní tábor Cholina 2019

TAJEMSTVÍ STARÉ ARCHY – tábor Cholina 2019

Inspiraci pro letošní tábor jsme nalezli ve Starém zákoně, konkrétně v příběhu O Potopě světa. Noemu a jeho rodině jsme pomáhali při budování Archy, starali se o vybraná zvířata, plavili jsme se s nimi „40 dní“, vyslali na průzkum holubici a konečně dopluli k hoře Ararat a za doprovodu duhy jsme zase stáli pevnýma nohama na zemi. A aby toho nebylo málo, stihli jsme se u toho i dobře bavit. Vedoucí si připravili pestrý program plný her a zážitků pro naše táborníky. Tvořili jsme, soutěžili, hráli si, překonávali sebe sama, doprovodili jsme při kytaře a zpěvech Mši svatou v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie, společně se modlili, navštívili jsme místní Hanácké muzeum, přespali ve stanech, prošli si stezku odvahy a ještě nám zbyl čas podniknout několik výletů. Obec Cholina se nachází nedaleko Litovle, kam jsme se vydali i na koupaliště a do zatopeného lomu. Do Olomouce je to také celkem blízko, tedy jsme nevynechali ani tu a navštívili jsme Svatý Kopeček u Olomouce. Tady jsme v bazilice Navštívení Panny Marie prožili mši svatou s naším otcem Martinem, prohlídli si přilehlé části rezidence a vystoupali až ke zvonům. Poté nás čekala prohlídka místní ZOO.

Velké díky patří všem vedoucím, kteří se podíleli na organizační stránce, kuchařce Marušce, která se o nás celý týden vzorně starala a otci Martinovi, který nám pomohl při hledání letošního „tábořiště“.

Neleníme a už teď se připravujeme a hlavně těšíme na příští tábor 🙂